Prekės kodas: ARBATOSMAGIJA-021
Turimas kiekis: Prekė sandėlyje
ŠAKNYS ARBATAI IR MAISTUI "5 ŠAKNYS", 100 g
Penkios geriausios Lietuvoje augančios šaknys. Apie atskirų sudedamųjų dalių galimą naudą skaitykite žemiau.
Kilmės šalis: | Lietuva |
Gamintojas: | Arbatos Magija |
ŠAKNYS ARBATAI IR MAISTUI "5 ŠAKNYS", 100 g
Penkios geriausios Lietuvoje augančios šaknys. Apie atskirų sudedamųjų dalių galimą naudą skaitykite žemiau.
Sudedamosios dalys: varnalėšos, kiaulpienės, trūkažolės, ajero, debesylo šaknis, kmynai
Paruošimas ir vartojimas:
Valgomą šaukštą mišinio užpilti 3puodeliais šalto vandens, kaitinti iki užvirimo. Uždengus arba termose laikyti 1 val., tada, nupilant dalimis, gerti po 1 puodelį tris kartus per dieną. Jei per stipru, praskiesti karštu vandeniu. Išmirkusias šaknis sunaudoti maistui
Trumpas kursas: 7 dienos, tada 7 dienų pertrauka ir vėl 7 dienų vartojimas.
Pilnas vartojimo kursas: 21 diena, tada 21 dienos pertrauka ir vėl vartojama 21 dieną.
Grynasis kiekis: 100g
Pasak liaudies medicinos, galima šio šaknų mišinio atskirų sudedamųjų dalių nauda sveikatai:
Varnalėša pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, skatina šlapimo ir prakaito išsiskyrimą, laisvina vidurius. Taip pat vartojama sutrikus virškinimo traktui, gydo reumatą, podagrą ir tulžies ar šlapimo pūsles.
Kiaulpienė yra vienas iš vertingiausių augalų liaudies medicinoje, turinti daug mikroelementų, tokių kaip kalis, natris, manganas, aliuminis, geležis, varis, kalcis, taip pat ir vitaminų A, B, E ir C. Taip pat pasižymi skrandžio rūgštingumą ir skausmą mažinančiomis savybėmis, skatina prakaitavimą ir šlapimo išsiskyrimą, pasižyminti priešuždegiminiu ir tonizuojančiu poveikiu.
Ajeras gali skatinti ir normalizuoti apetitą. Vartojant mažomis dozėmis, gali mažinti skrandžio rūgštingumą, o didesnėmis - skatinti skrandžio sekretą. Perdozavus gali sukelti pykinimą ir vėmimą.
Trūkažolė turi daug inulino, kuris gali gerai veikti kepenis ir visą virškinimo sistemą, turi vitaminų C, B1, E, cholino, įvairių mineralinių medžiagų, valo organizmą, gerina kepenų funkciją, normalizuoja medžiagų apykaitą, mažina nervinę įtampą, gerina širdies veiklą, varo tulžį ir šlapimą.
Didžiojo debesylo šaknis dar nuo graikų ir romėnų laikų buvo vartojama virškinimo gerinimui ar net nerviniams uždegimams gydyti. Taip pat debesylas liaudies medicinoje vartojamas kaip organizmą stiprinanti, uždegimą slopinanti, astmą ir kosulį gydanti priemonė.
Kmynai puikiai tinka tiems, kas ieško, kaip padidinti suvartojamų skaidulų kiekį savo racione. Patartina kramtyti kmynų sėklas. Taip pat kmynai yra puikus mineralų šaltinis, juose galima rasti geležies, vario, kalcio, seleno, mangano ir cinko. Skaidulos, esančios kmynų sėklose, padeda išspręsti bendrus virškinimo sistemos sutrikimus tokius kaip virškinimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas.
Galimos vaistažolių ir kitų augalų gydomosios savybės yra pateiktos tik informaciniais tikslais remiantis liaudies medicinos žiniomis. Už turinį neatsakome. Prieš vartojant vaistažolių ar kitų augalų arbatą, kavą, ar mišinį, rekomenduojame pasitarti su gydytoju arba vaistininku.