Prekės kodas: LYGUMUZIEDAI-004
Turimas kiekis: Prekė sandėlyje
Močiučių ARBATA, 40 gramų
Vitamininė ir sveikatinanti arbata, skirta virškinimo pagerinimui. Papildyta stumbražole bei šermukšnių uogomis.
Kilmės šalis: | Lietuva |
Gamintojas: | Lygumų žiedai |
Močiučių ARBATA, 40 gramų
Vitamininė ir sveikatinanti arbata, skirta virškinimo pagerinimui. Papildyta stumbražole bei šermukšnių uogomis.
Sudėtis: aviža sėjamoji, katžolė citrininė, kmynų sėklos, krapų žiedynai, lofantas anyžinis, mėtos (įvairios rūšys), ramunėlių (vaistinių) žiedai, serbentų (juodųjų) lapai ir žiedai, stumbražolė, šermukšnių uogos, monardos (citrininės) žiedai
Grynasis kiekis: 40 gramų
Pasak liaudies medicinos, galima šios arbatos atskirų sudedamųjų dalių nauda sveikatai:
Sėjamoji aviža pasižymi tonizuojančiomis, imuninę sistemą stiprinančiomis savybėmis, tinkamos sergant virškinimo sistemos ligomis (skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligėmis, gastritu, varginamiems vidurių užkietėjimo). Avižos pasižymi šlapimo, prakaito išsiskyrimą skatinančiomis ir temperatūrą mažinančiomis savybėmis, todėl tinkamos karščiuojant.
Katžolė gali pasižymėti antispazminėmis, atpalaiduojančiomis, karščiavimą mažinančiomis ir virškinti padedančiomis savybėmis.
Kmynai puikiai tinka tiems, kas ieško, kaip padidinti suvartojamų skaidulų kiekį savo racione. Patartina kramtyti kmynų sėklas. Taip pat kmynai yra puikus mineralų šaltinis, juose galima rasti geležies, vario, kalcio, seleno, mangano ir cinko. Skaidulos, esančios kmynų sėklose, padeda išspręsti bendrus virškinimo sistemos sutrikimus tokius kaip virškinimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas.
Krapai turi baltymų, cukraus, ląstelienos, rūgščių, gausu mineralinių medžiagų (kalcio, kalio, natrio, magnio, mangano, cinko, geležies, vario, fosforo) ir vitaminų (B grupės, C, PP, P, karoteno). Vitamino C krapuose dukart daugiau nei apelsinuose, braškėse ir triskart daugiau nei agrastuose ar citrinose. Visose augalo dalyse yra eterinio aliejaus, daugiausia – sėklose. Be to, sėklose yra ir riebiojo aliejaus.
Anyžinis lofantas gali mažinti kraujospūdį, veikia antibakteriškai. Liaudies medicinoje anyžinis lofantas naudojamas stiprinti organizmui, stabdyti senėjimo procesus.
Mėtos puikiai padeda esant virškinimo sutrikimams, gali padėti išsiskirti seilėms, ramina skrandį, padeda netgi pykinant. Taip pat mėtos naudojamos esant įvarioms alergijoms, galvos skausmams, peršalimams, nuovargiui.
Ramunėlės jau nuo senų laikų buvo laikomas gydančiu augalu, jos pasižymi skausmo, uždegimo, alergijų ir virškinimo problemų mažinimo savybėmis.
Juodųjų serbentų lapai liaudies medicinoje naudojami: peršalimai, avitaminozė, aterosklerozė, padidintas kraujo spaudimas, podagra, reumatas, hemorojus, akmenys inkstuose, šlapimo takų susirgimai, kepenys, infekciniai susirgimai lydimi kraujo išsiliejimų ir kraujavimo, dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligė, gastritas, angina, bronchinė astma, egzemos, neodermitai, limfinių mazgų tuberkuliozė.
Stumbražolė liaudies medicinoje vartojama sergant kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, virškinimo sistemos sutrikimams (augalas didina apetitą, mažina dujų kaupimąsi žarnyne, aktyvina ir gerina virškinimo procesus, gydo gastritą);
Šermukšniai, kaip jokie kiti vaisiai, pasižymi ir vitaminų gausa, ir organizmui tinkančiomis jų proporcijomis. Geresnė savijauta, atsparumas ligoms, greitesnis išgijimas susirgus - visam tam gali pasitarnauti šermukšnis.
Galimos vaistažolių ir kitų augalų gydomosios savybės yra pateiktos tik informaciniais tikslais remiantis liaudies medicinos žiniomis. Už turinį neatsakome. Prieš vartojant vaistažolių ar kitų augalų arbatą, kavą, ar mišinį, rekomenduojame pasitarti su gydytoju arba vaistininku.