Prekės kodas: ARBATOSMAGIJA-012
Turimas kiekis: Prekė sandėlyje
ŽOLELĖS ARBATAI ,,RŪGŠTIS", 60 g
Ši arbata rekomenduojama esant virškinimo sutrikimams, įvairioms skrandžio problemoms.
Kilmės šalis: | Lietuva |
Gamintojas: | Arbatos Magija |
ŽOLELĖS ARBATAI ,,RŪGŠTIS", 60 g
Ši arbata rekomenduojama esant virškinimo sutrikimams, įvairioms skrandžio problemoms.
Sudedamosios dalys: apynys, burnotis, šilinio viržio žiedai, levandos žiedai,ramunėlių žiedai, miškinės dedešvos žiedai, paprastojo kiečio žiedai, melisa, saldžialapė kulkšnė, pankolis, svilarožės šaknis.
Paruošimas: 1-2 arb. š. užplikyti verdančiu vandeniu, palikti 10 min., kad pritrauktų, nuspausti ir gerti, likus 1val iki valgio.
Grynasis kiekis: 60g
Pasak liaudies medicinos, galima šios arbatos atskirų sudedamųjų dalių nauda sveikatai:
Apynys nuo seno pasižymi nervus raminančiomis ir migdančiomis savybėmis. Taip pat apynys gali pagerinti virškinimą, slopinti įvairius skausmus, skatinti šlapimo išsiskyrimą, pasižymi antibakteriniu ir priešgrybeliniu poveikiu.
Viržiai turi organinių rūgščių, kalcio, kalio, krakmolo, karotino, fosforo, natrio, flavonoidų, taninų ir mineralų. Viržiai pasižymi dezinfekuojamuoju, antiseptiniu, valomuoju, priešuždegiminiu poveikiu, gydo žaizdas, skatina šlapimo susidarymą inkstuose, mažina skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme, lengvina atsikosėjimą, ramina.Svarbu žinoti, kad viržių preparatų negalima vartoti turintiems skrandžio bėdų, kai yra žemas rūgštingumas, sergant lėtiniu vidurių užkietėjimu ir esant padidėjusiam kraujo krešumui.
Burnotis gali sulėtinti senėjimo procesą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, padeda esant lėtinei skrandžio opai ir dar daugeliui kitų negalavimų. Gydomąja galia burnočiai prilygsta ženšeniui arba auksiniam ūsui, o maistine verte lenkia visas šiuo metu egzistuojančias pasaulio augalijos rūšis.
Levandos ir jų arbata gelbsti, kai pučia vidurius, padeda nuo skrandžio ir žarnyno negalavimų, žadina apetitą, o taip pat vakare išgerta levandų arbata su medumi gerins miego kokybę.
Ramunėlės jau nuo senų laikų buvo laikomas gydančiu augalu, jos pasižymi skausmo, uždegimo, alergijų ir virškinimo problemų mažinimo savybėmis.
Dedešva padeda visokiems kosuliams: seniems, sausiems, jau visai, rods, beviltiškiems; sudžiūvusiems plaučiams, išplikusioms gerklėms, prikepusiems liežuviams, balso stygoms išsiklykusioms. Dedešva turi daug gleivinių medžiagų, tad tinka visoms gleivinėms. Arbata geriama ir skrandžiui skaudant, mat geromis gleivėmis padengia žarnyno gleivinę.
Kietis dažnai vartojamas sumažėjus skrandžio sulčių kiekiui, esant apsinuodijimui toksinais, taip pat kaip dalis įvairių mišinių mėnesinių ciklui, smegenų veiklai reguliuoti, epilepsijai gydyti. Taip pat liaudies medicinoje kietis vertinamas kaip padedantis skaudant galvą, kamuojant nemigai, apetitui gerinti, gydant opas.
Melisa liaudies medicinoje vartojama esant daugeliui sutrikimų. Ji pasižymi miegą gerinančiomis, migrenos ir mėnesinių ir kitu skausmus malšinančiomis savybėmis, taip pat vartojama norint sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, pagerinti virškinimą, padeda išspręsti odos problemas.
Saldžialapė kulkšnė stiprina ir ramina širdies ir kraujagyslių veiklą, mažina kraujospūdį, gali padėti esant galvos svaigimui, stiprina imunitetą, ypač tinka moterims.
Pankolis itin naudingas, sergant gastritu, skrandžio opa, kitomis skrandžio bei virškinamojo trakto ligomis, inkstų akmenlige. Pankolio sėklos turi daug baltymų, geležies, kalio, magnio, cinko, natrio, vitaminų C, A, B1, B2, B3.
Svilarožės šaknis liaudies medicinoje vartojama sergant kvėpavimo ir virškinimo sistemos ligomis. Svilarožė taip pat stiprina imuninę sistemą.
Galimos vaistažolių ir kitų augalų gydomosios savybės yra pateiktos tik informaciniais tikslais remiantis liaudies medicinos žiniomis. Už turinį neatsakome. Prieš vartojant vaistažolių ar kitų augalų arbatą, kavą, ar mišinį, rekomenduojame pasitarti su gydytoju arba vaistininku.