Prekės kodas: LIETUVOSZIEDAI-010
Turimas kiekis: Prekė sandėlyje
ARBATA "Močiučių arbata", 50 g
žolelių arbata iš serijos "Lietuvos žiedų arbatos".
Brangiausiai močiutei - tik tai, kas geriausia. Spalvotas žolelių šokis jūsų arbatos puodelyje. Aromatinė. Vitamininė. Šventinė.
Ši žolelių arbata su gražiu, pieštu dizainu ir užrašu "Močiučių arbata" gali būti puiki dovana arbatą mėgstančiai močiutei mamos dienos, gimtadienio ar Kalėdų proga.
Kilmės šalis: | Lietuva |
ARBATA "Močiučių arbata", 50 g
žolelių arbata iš serijos "Lietuvos žiedų arbatos".
Brangiausiai močiutei - tik tai, kas geriausia. Spalvotas žolelių šokis jūsų arbatos puodelyje. Aromatinė. Vitamininė. Šventinė.
Ši žolelių arbata su gražiu, pieštu dizainu ir užrašu "Močiučių arbata" gali būti puiki dovana arbatą mėgstančiai močiutei mamos dienos, gimtadienio ar Kalėdų proga.
Sudedamosios dalys: vaistinė melisa; kininė mėta; citrininė katžolė; įvairių rūšių mėtos; citrininė melisa; lazdyno lapai, kvapiųjų šalavijų lapai; nasturtų žiedai; smiltyninio šlamučio žiedai; jazminų žiedai; gvazdikėliai.
Vartojimas: žiupsnelį žolelių užplikyti karštu vandeniu ir palaikyti šiltai 10-15 min. Galima užpilti ir antrą kartą, įdėjus žiupsnelį nauju žolelių.
Laikymo sąlygos: žolelių mišinį laikyti sausoje vietoje. Pakuotę visada uždaryti dėl vaistinių savybių ir aromato išsaugojimo. Geriau perpilkite į savo tarą.
Grynasis kiekis: ne mažiau kaip 50 gramų
Pasak liaudies medicinos, galima šios arbatos atskirų sudedamųjų dalių nauda sveikatai:
Melisa liaudies medicinoje vartojama esant daugeliui sutrikimų. Ji pasižymi miegą gerinančiomis, migrenos ir mėnesinių ir kitu skausmus malšinančiomis savybėmis, taip pat vartojama norint sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, pagerinti virškinimą, padeda išspręsti odos problemas.
Mėta veikia raminančiai, turi teigiamos įtakos virškinimo sistemai, tačiau jos negalima vartoti turintiems gastroezofaginį refliuksą. Mėta naudinga peršalus, arba esant galvos skausmams.
Katžolė gali pasižymėti antispazminėmis, atpalaiduojančiomis, karščiavimą mažinančiomis ir virškinti padedančiomis savybėmis.
Smiltyninis šlamutis turi flavonoidų, eterinio aliejaus, astragalino, kumarino, antibiotikų savybių turinčio arenarino, piranono junginių, karčiųjų, rauginių ir dažomųjų medžiagų, riebalų rūgščių, cukraus, vitaminų C ir K, beta karoteno, mineralų (kalio, kalcio, natrio, geležies, mangano, seleno). Šlamutis rekomenduojamas kraujo valymui, tvarkant medžiagų apykaitos sutrikimus, skatina šlapimo skyrimąsi, gerina apetitą, padeda naikinti iš organizmo kirminus. Šlamučiuose esantys flavonoidai malšina žarnyno, tulžies pūslės ir kraujagyslių lygiųjų raumenų spazmus
Lazdyno lapai gali būti puikiai panaudoti gydant žarnyno susirgimus, esant mažakraujystei, avitaminozei ir rachitui. Lapuose yra daug vitamino C ir glikozido, sutraukiančio kraujagysles, žievėje – eterinio aliejaus, rauginių medžiagų.
Šalavijas pasižymi uždegimą malšinančiomis ir sutraukiamosiomis savybėmis, naikina bakterijas, stiprina organizmą;
Nasturtų žiedai gausūs A, B, C vitaminų, antimikrobinių medžiagų, flavonoidų, jodo, kalio, geležies, fosforo, seleno. Preparatai iš nasturtų pasižymi antimikrobiniu, antiseptiniu poveikiu, lengvina atsikosėjimą.
Jazmino žiedai padeda sergant bronchine astma ir bronchitu. Žiedus galima naudoti odos, reumatizmo susirgimų gydymui, kraujo valymui, esant avitaminozei. Jazminas padeda moterims jų organizmo harmoninių persitvarkymų metu. Tinka esant emociniams sutrikimams. Jazminų žiedai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, jų naudinga vartoti sergant krūties vėžiu. Jazminas taip pat padeda kraujo valymui, žiedai padeda sumažinti galvos skausmą.
Gvazdikėliai stimuliuoja virškinimą, padeda išsiskirti skrandžio sultims, pasižymi antibakterinėmis savybėmis.
Galimos vaistažolių ir kitų augalų gydomosios savybės yra pateiktos tik informaciniais tikslais remiantis liaudies medicinos žiniomis. Už turinį neatsakome. Prieš vartojant vaistažolių ar kitų augalų arbatą, kavą, ar mišinį, rekomenduojame pasitarti su gydytoju arba vaistininku.